Ignis 180 SET

Kód: 4836
Novinka
Neohodnotené
Značka: FRONIUS
€1 007
Na objednávku (1 ks)

Príslušenstvo v cene:

 • Kábel s držiakom elektródy 25mm2 dĺžka 4m 200A
 • Uzemňovací kábel 25mm2 dĺžka 4m 250A/60%

Detailné informácie

Podrobný popis

Spoľahlivý vo všetkých situáciách

Každá zváračská úloha prináša so sebou individuálne požiadavky. Ručné zváranie elektrickým oblúkom znamená pre zvárača mimoriadnu výzvu. Zvarový spoj musí zvládnuť každé zaťaženie a všetky poveternostné vplyvy – nezávisle od toho, či sa zvára hlboko pod zemou alebo vo veľkej výške. To platí aj vtedy, ak nie je k dispozícii stabilná elektrická sieť. Podariť sa to môže len so správnym zváracím systémom – ako je Ignis 150/180, ktorý vám pomôže naplno využiť váš zváračský potenciál aj v prípade nepriaznivých rámcových podmienok.

Kompaktný, robustný, prevádzkovo bezpečný
Vaša zodpovednosť, vaša voľba

Vo veľmi nepriaznivých podmienkach, či už v úzkych priestoroch, vonku alebo vnútri, vždy dokonalý zvarový spoj – to umožňuje kompaktný produktový rad Ignis. Vonkajšie vplyvy ako je prach alebo vlhkosť, nijako nepoškodia robustné a odolné teleso. Smerodajné technológie a množstvo funkcií uľahčuje začiatok zvárania a celý zvárací proces. Môžete sa teda úplne sústrediť na svoju úlohu.

Mobilný a odolný

S hmotnosťou len 6,5 kg (Ignis 150) resp. 8,8 kg (Ignis 180) sú oba modely skutočne ľahkou váhou, čím sa optimálne hodia aj na mobilné použitie. Robustná konštrukcia zariadení, ako aj integrovaný filter z nehrdzavejúcej ocele zabezpečujú aj pri náročných zváračských úlohách v exteriéri alebo v nestálych poveternostných podmienkach spoľahlivú ochranu.

Plný výkon aj pri dlhých sieťových vedeniach


Perfektné výsledky zvárania aj so sieťovými vedeniami do 100 metrov sú so systémom Ignis 150/180 samozrejmosťou. To okrem iného umožňuje integrovaná technológia PFC (Power Factor Correction, korekcia účinníka). Vďaka tomu zariadenia pracujú obzvlášť energeticky efektívne a minimalizuje sa rušivé spätné pôsobenie do elektrickej siete.

Jednoduché a intuitívne ovládanie


Intuitívna koncepcia obsluhy a indikácia na displeji so 7 segmentmi umožňujú rýchle načítanie nastavených parametrov a uľahčujú manipuláciu. Používateľské rozhranie je tiež dobre chránené pred poškodením a vonkajšími vplyvmi, pretože je posunuté mierne dovnútra.

Množstvo variantov s prídavnou funkciou

Modely Ignis TIG umožňujú vstup do mobilného zvárania TIG, ako aj pohodlné ovládanie pomocou diaľkového ovládania. Ignis 180 je k dispozícii aj vo variantoch pre jednotlivé krajiny, a preto ho možno používať aj v regiónoch s rôznym sieťovým napätím.

Nekompromisne stabilný elektrický oblúk

HotStart: Pre ľahšie zapálenie elektródy sa pri zapaľovaní na zváracom systéme na zlomok sekundy zvýši prúd. Funkcia HotStart bola špeciálne vyvinutá na zváranie s rutilovými a celulózovými elektródami

Anti-Stick: Zabraňuje vyžíhaniu elektródy: Ak sa elektróda počas ručného oblúkového zvárania zlepuje – čo zodpovedá skratu – výstupný výkon zváracieho systému sa okamžite vypne

SoftStart: Táto funkcia zaisťuje na začiatku zvárania stabilný elektrický oblúk a bola vyvinutá špeciálne pre bázické elektródy, ktorými sa
zvára pri nízkom zváracom prúde

MMA Pulse: Krajšie zvarové spoje a ešte rýchlejšie zváranie vďaka funkcii MMA-Pulse – predovšetkým v nútených polohách

TrackingArc: Funguje ako „baterka“: Zapálenie elektrického oblúka len s ôsmimi ampérmi uľahčuje vyhľadanie presnej štartovacej polohy pri opätovnom zapálení na konci zvárania alebo po výmene elektródy. Takto sa vyhnete chybám pri zváraní, ako sú napríklad nedostatočne vyplnené koncové krátery alebo vrubový účinok, ako aj nepríjemnému dodatočnému opracovaniu. Funkcia TrackingArc sa špeciálne hodí na aplikácie, pri ktorých sa nepoužíva automatická zváračská kukla alebo štít.

TIG Comfort Stop: Zabraňuje nepríjemnému odtrhávaniu elektrického oblúka na konci zvárania: Po ukončení zvárania sa zvárací prúd automaticky vypne – po cielenej zmene dĺžky elektrického oblúka. Zaisťuje to lepší výsledok zvárania v oblasti koncového krátera, pretože aj plynová ochrana zostáva zachovaná.


Funkcia stehovania TAC: Na stehovanie stačí jeden bod: Pulzný elektrický oblúk uvedie do pohybu dva tavné kúpele, pričom vo veľmi krátkom čase vznikne jediný tavný kúpeľ. Okrem toho je možné použiť funkciu TAC pri zváraní tenkých plechov bez prídavného materiálu.

TIG Pulse: Táto funkcia (do 100 Hz) umožňuje veľmi dobrú kontrolu tavného kúpeľa a zaisťuje pekný šupinatý zvar. Pulzný elektrický oblúk
uľahčuje zvárací proces pri veľmi tenkých materiáloch, pretože vo fázach s menším množstvom prúdu sa vnáša aj o niečo nižšia teplota.

Systém TIG-Multilock: Jednoduché a flexibilné zváranie: Systém Multilock ponúka množstvo rôznych a vymeniteľných telies zváracích horákov v rôznych dĺžkach a uhloch.


TIG Multi Connector (TMC): Jedno riešenie pre všetko: Táto jednotná prípojka na periférne zariadenia, ako napr. zváracie horáky so špeciálnymi funkciami (Up/Down, potenciometer) alebo diaľkové ovládanie, poskytuje používateľovi výhody presahujúce rámec produktu.

Intuitívne ovládanie, rôzne nastavenia:
– Otočné stláčacie tlačidlo (obsluha možná aj
v rukaviciach)
– Rôzne zváracie postupy: MMA, CEL, TIG
– Hodnoty nastavenia: Dynamika, zvárací prúd,
HotStart/SoftStart, Pulse a množstvo iných
Robustné plastové teleso, chránené vnútorné prostredie
– Ochrana pred nečistotami a poškodením
konštrukčných dielov (ochrana IP 23)
– Chránený priestor pripojenia a obsluhy
– Upevnenie všetkých komponentov na ráme
– Rýchla výmena konštrukčných dielcov
– Lepšie a cielenejšie vedenie vzduchu
Optimalizované rebrové prvky
– Lepšia ochrana pred striekaním vodou
– Optimálne chladenie pre dlhší zaťažovateľ
– Integrovaný prachový filter pre lepšiu ochranu
elektroniky

TECHNICKÉ PARAMATRE:

 • Sieťové napätie -20 %/+15 %, 50/60 Hz  230v
 • Príkon    5,75 kVA
 • Cos φ   0,99 (180 A)
 • Zvárací prúd minimálny 10 A
 • Zvárací prúd maximálny 180 A
 • Rozsah pracovného napätia min. 20,4 V
 • Napätie chodu naprázdno 101 V
 • Krytie IP23
 • Elektróda/rozsah zváracieho prúdu pri 10 min/40 °C    180 A (Z 40 %)
 • Elektróda/rozsah zváracieho prúdu pri 10 min/40 °C    150 A (Z 60 %)
 • Elektróda/rozsah zváracieho prúdu pri 10 min/40 °C    120 A (Z 100 %)
 • Rozmer / Dĺžka   435 mm
 • Rozmer / Šírka   160 mm
 • Rozmer / Výška  310 mm
 • Hmotnosť    8,8 kg

Dodatočné parametre

Kategória: Zváracie sety
Hmotnosť: 9 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: